Jak ozdobit krabičku na čaj

Návod jak dekorovat dřevěnou krabičku

Krásným dárkem pro každou příležitost a pro všechny je bezesporu krabička na čaj, nebo na drobnosti. Pokud si ji ještě sami dozdobíte, stane se tak úžasným praktickým dárkem přímo od srdce. Samozřejmě můžete obdarovat i sami sebe a vyrobit si do bytu stylový doplněk a nebo tím pověřte děti a užijte si tak zároveň báječné odpoledne u tvoření.

 Připravte si materiál!

  1.  Vyberete si krabičku, nebo dřevěnou bedýnku, která nám bude připadat nejlepší a nejpraktičtější.
  2. Připravíme si  akrylovou barvu, která nám bude tvořit povrch celé krabičky.
  3.  Dalším důležitým prvkem bude papírový výřez, který nám utvoří vystouplý dekor. Můžete použít buď hotový papírový výřez, nebo něco vystřihnout a prostříhat okénka – lépe to možná půjde řezákem 🙂 Ale klidně můžete použít jen proužky, nebo kolečka z děrovačky. 
  4. Štětec, raději hrubý ať nanatíráte dlouho…
  5. Pva lepidlo
  6. Metalickou voskovou pastu. Pozor, krásně voní po pomerančích, ale raději ji neochutnávejte 🙂

Pusťme se do díla!

  1. Lepidlem natřete část krabičky, na kterou budete přilepovat své papírové výřezy/výstřižky. Po umístění papíru na krabičku jej pak ještě přetřete lepidlem. Pěkně se uchytí a zafixuje.
  2. Nyní jdou na řadu akrylové barvy, natřete si celou krabičku, klidně i barevně, záleží na Vás. Nechte uschnout, nebo si můžete pomoci fénem , nebo horkovzduškou.
  3. Nalepený a suchý motiv dodekourujeme metalickou voskovou pastou. nejlépe ji zatíráme konečky prstů. Stačí nabrat opravdu jen malinko a jakoby vmasírovat do nalepené části. 
A máme hotovo!
2878aa7b-0f4d-4096-8a6d-91530622570b

Napsat komentář